ایده سرمایه گذار ۲۷ ساله برای کمک به درمان کودکان بیمار به کمک بازی های رایانه ای

در تاریخ 1396/5/28 منتشر گردیده

زک ویگال (Zach Wigal) یک جوان ثروتمند ۲۷ ساله است که به جای گذران وقت و خرج پول هایش در سواحل دریا و کازینوها و فخر فروشی خودروهای رنگارنگش در اینستاگرام، بنیادی غیر انتفاعی را تاسیس کرده تا بتواند به وسیله بازی های رایانه ای به کودکان بیمار کمک کند.
ایده ای ساده ای در پشت بنیاد «Gamers Outreach» وجود دارد. از دیدگاه زک، کودکانی که مجبورند به علت بیماری مدت های طولانی را گرفتار تخت و بیمارستان باشند، نیاز دارند تا به نحوی هم سرگرم شده و هم روحیه از دست رفته خود را بازیابند.
برای نیل به این هدف Gamers Outreach کیوسک های متحرک کوچکی را طراحی و تولید کرده است که در خود یک مانیتور و یک کنسول را جای داده است. به کمک این کیوسک ها می توان بازی ویدیویی را به راحتی به کنار تخت هر کودکی رساند، بدون آن که نیاز به هیچ ابزار اضافه دیگری باشد.
این بنیاد از سال ۲۰۰۷ کار خود را آغاز کرده و طی قراردادهایی که با بیمارستان های متعدد در سرتاسر ایالات متحده به امضا رسانده، سالانه به بیش از ۱۰۰ هزار کودک بیمار خدمات درمان از طریق سرگرمی را ارائه داده است.
برای آن که کودکان بتوانند لذت بیشتری را از این سرگرمی های دیجیتالی ببرند، Gamers Outreach تلاش می کنند از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری دعوت کند تا به بیمارستان ها مراجعه و در کنار کودکان بیمار به بازی مشغول شوند.این افراد داوطلب علاوه بر آن که می توانند به انجام بازی در کنار کودکان بپردازند، در اکثر موارد ترغیب می شوند تا در کارهای درمانی و رسیدگی به بیماران نیز به کادر درمانی کمک کنند. در واقع این برنامه سبب می شود انگیزه های جدیدی برای مردم عادی جهت انجام خدمات داوطلبانه در مراکز درمانی ایجاد شود.
زک ویگال باور دارد که می بایست دیدگاه های غلط در خصوص آسیب زا بودن بازی های ویدیویی اصلاح شود. او گرچه به رده بندی بازی ها برای سنین مختلف باور دارد، اما معتقد است که حس همکاری مشترک و لذت ساخت یک دنیای دیجیتالی در کنار هم است که می تواند بیش از هر چیزی به کودکان کمک کند.
بنیاد Gamers Outreach برای آن که بتواند نگاه های بیشتری را به سمت ویدیو گیم به عنوان یک ابزار درمانی برای کودکان جلب کند، وارد مذاکراتی با برخی کمپانی های بزرگ چون توییچ، اکتیویژن و مایکروسافت شده است.
ویگال در مرحله اول قصد دارد که پای کیوسک های بازی را به تمام بیمارستان های ایالات متحده باز کند. اما این پایان کار نخواهد بود که آرزوی او حضور کیوسک های بازی Gamers Outreach در تمام بیمارستان های دنیاست تا به کودکان کمک کند اوقات خوش تری را در دوران سخت بستری بودن بگذرانند.