الکسا، بیشتر بدانیم

در تاریخ 1396/3/6 منتشر گردیده

الکسا چیست ؟
وب سایت الکسا معتبرترین سایت جهانی در زمینه رتبه بندی سایت ها می باشد. در الکسا سایت ها بر اساس جهان،کشور و حوزه فعالیت رتبه بندی می شوند. پارامتر هایی که به رتبه بندی در این سرویس بررسی میشوند عبارتند از: کشور های بازدید کننده از سایت شما، مدت زمان ماندگاری افراد، کلمات جستجو شده ای که نتیجه آنها به سایت شما منتهی شده است،وب سایت های لینک دهنده و بسیاری از موارد تاثیر گذار دیگر مورد بررسی قرار میگیرند .
چرا وب سایت خود را در الکسا ثبت کنیم ؟
شما به عنوان یک وبمستر نیاز دارید تا در بازار پر رقابت سایت ها، رتبه جهانی و کشوری الکسای خود را داشته باشید و از روند صعودی و نزولی وب سایت خود آگاه شوید. در حال حاضر الکسا معیاری برای ارزش گذاری بر روی سایت ها می باشد هرچه رتبه الکسای شما پایین تر و به صفر نزدیکتر باشد، سایت شما دارای ارزش بیشتری می باشد. و طبیعتا این مهم باعث میشود تا سرمایه گذاری بر روی سایت شما افزایش یابد.
چگونه وب سایت را در الکسا ثبت نام کنیم ؟
شما با عضویت و فعالیت در سایت میتوانید وب سایت خود را در رنکینگ جهانی و کشوری الکسا ثبت کنید . همچنین با قرار دادن اسکریپت نمایش آمار الکسا میتوانید این آمار و ارقام را روزانه مشاهده کرده و از تغییرات رتبه وب سایت خود با خبر شوید